Rok 2023 zamknął za sobą drzwi. Dla nas był to rok wielu koncertów, festiwali, wywiadów. Przede wszystkim jednak rok jubileuszowy. Ale nade wszystko rok wielkich zmian. Myśleliśmy jeszcze nie tak dawno, że w tej sielance nadal będziemy żyć długo (wszak ostatnia zmiana personalna miała miejsce 22 lata temu). Ale jednak nie! 30 grudnia zaśpiewaliśmy w tym składzie nasz ostatni (najprawdopodobniej) koncert – z Robertem i Piotrem na pokładzie. Robert Hylla – kontratenor iPiotr Dziurla – bas byli współtwórcami największych sukcesów naszego zespołu. To z nimi podróżowaliśmy po Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Europie. To z nimi gościliśmy na ważnych festiwalach. To z nimi koncertowaliśmy we wszystkich polskich filharmoniach. To z nimi wydaliśmy 17 autorskich płyt.
Piotrze i Robercie,
dziękujemy Wam za każdy wspólny koncert, za każdą wspólną godzinę w studio radiowym, telewizyjnym i nagraniowym, za każdą godzinę wspólnych podróży. To także dzięki Wam ta wielka, muzyczna przygoda jest tak wyjątkowa.
DZIĘKUJEMY!
Artur, Leszek, Piotr, Przemek
 

                                                                                                                                               

 

 

 

4 Comments

 1. Arkadiusz says:

  Szanowni Państwo.
  Miałem zaszczyt uczestniczyć w koncercie kolędowym w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Poznaniu. Chciałbym serdecznie pogratulować tego występu i wyrazić ubolewanie z powodu tego, że był zbyt krótki. Wykonanie, jak też wspaniałe aranżacje dawały tyle radości, wzruszeń, nadziei, że trudno było się pogodzić z upływającym czasem. Szczególną uwagę przykuwa (jak zwykle, bo nie pierwszy raz prezentujecie Państwo tę kolędę) Jezus malusieńki. Fantastyczne wykonanie aranżacji z motywami judaistycznymi przenosiło mnie w czasie do małej wioski w okolicach Jerozolimy. Bardzo dziękuję za te metafizyczne doznania i gratuluję jednocześnie pięknego wykonania przeboju Czerwonych Gitar.
  Jestem niezmiernie rad, że kolejny raz mogłem podziwiać Państwa podczas koncertu i cieszę się, że po raz kolejny udowadniacie Państwo, że dobrze czujecie się w każdym repertuarze. Życzę wielu sukcesów koncertowych i płytowych.
  Osobne gratulacje składam organizatorom Poznańskiego Kolędowania za podtrzymywanie pięknej tradycji w trudnych czasach sekularyzacji i odwracania się ludzi od Kościoła.

 2. Honorata i Hugo says:

  Bardzo serdecznie dziękujemy za cudowne emocje i czas ogromnej radości jaką nam panowie dziś zafundowali w Górce Klasztornej. Pięknie ! ! !

 3. Dorota says:

  Koncert w Węglewie to godzina radości, uniesienia a nawet wzruszenia z dodatkiem zachwytu nad sposobem przekazu muzyki. Nie spodziewałam się takiej doskonałości, patosu i dodatku humoru. Panowie! Koncertujcie dalej! Nie poddawajcie się! Wasze koncerty to Arcydzieła – z serca dziękuję

 4. Tomasz says:

  Panowie, świetny koncert na Starołęce. Płytę słucham codziennie od tygodnia i nie mogę odciąć się od gramofonu. Gratulacje!! Kiedy można Was obejrzeć w lekkim repertuarze?

Facebook

YouTube